xts + Góra Kalwaria 2007 + Powered by Web Page Maker V2Świetlica dla dzieci i młodzieży
..................................................................................................................................

Świetlica czynna we wtorki i czwartki od 15.00 do 18.00 w sali przy kancelarii


Kilka słów o... świetlicy dla dzieci i młodzieży

   Zaczęło się od naszej mamy, która jest nauczycielką i strasznie narzekała, że jest coraz więcej dzieci mających problemy z nauką, a jednocześnie nie mogących liczyć na pomoc rodziców (bo Ci na przykład pracują do wieczora). Sami też widzieliśmy, przechodząc choćby koło Ratusza, jak wiele dzieci, pozbawionych dozoru ze strony rodziców, spędza całe dnie biegając po ulicach. Zrodził się więc pomysł stworzenia takiego miejsca, w którym dzieci z okolic parafii mogłyby odrobić lekcje, znaleźć pomoc w nauce, pobawić się z rówieśnikami …
   Znalazła się grupa osób, które podchwyciły ten pomysł i zgodziły się poświęcić swój czas na pracę w świetlicy. Rozpoczęła ona swoją działalność rok temu i działa do dzisiaj.
Do świetlicy przychodzą dzieci w różnym wieku - ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Jednym z fajniejszych doświadczeń było obserwowanie, jak gimnazjaliści dogadywali się z młodszymi kolegami, czasami nawet pomagając im w lekcjach. Wśród pomagających są przede wszystkim uczniowie z ogólniaka i ekonomika w Górze Kalwarii, studenci i nauczyciele.
   Jesteśmy wdzięczni anonimowym darczyńcom, którzy przekazali na rzecz świetlicy materiały biurowe. Bardzo ważna była dla nas także przychylność Księży Marianów, którzy zgodzili się na jej otwarcie w Domu Parafialnym. W sposób szczególny dziękujemy Księdzu Proboszczowi i księdzu Romanowi Frąckowiakowi za okazaną nam pomoc.
   Naszym kolejnym zamiarem jest przeszkolenie osób działających w świetlicy pod kątem pracy z dzieckiem o szczególnych potrzebach edukacyjnych (np. dyslektycznym). A także zdobycie materiałów ułatwiających taką działalność. Obecnie pracujemy nad udoskonaleniem planu świetlicy, by zapewnić jak najlepszą opiekę dostosowaną do potrzeb przychodzących dzieci. Placówka działa  we wtorki i czwartki w godzinach od 15.00 do 18.00 .w salkach parafialnych. Do świetlicy serdecznie zapraszamy tych, którzy potrzebują  pomocy, jak również wszystkie osoby, które chciałyby zaangażować się w jej prowadzenie. Wystarczy zgłosić się w godzinach otwarcia. 

Łucja